BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ką garantuoja PSD?

Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) visiems apdraustiesiems garantuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones, ortopedijos technines priemones ir kt. Ligonių kasos iš PSDF sumoka gydymo įstaigoms, vaistinėms ir įmonėms, todėl apdraustiesiems nereikia mokėti už tai, už ką sumoka ligonių kasos.

Svarbu žinoti, kad už ligonių kasų kompensuojamas paslaugas mokėti nereikia, jei su siuntimu kreipiatės į gydymo įstaigą, kuri turi sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo – tokios sutartys sudaromos ir su viešosiomis, ir su privačiomis gydymo įstaigomis. Informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigas, su kuriomis ligonių kasos sudaro sutartis ir gydymo įstaigų teikiamas PSDF lėšomis apmokamas paslaugas galite rasti čia

Gydymo įstaigoje verta pasiteirauti, kokios paslaugos teikiamos ir apmokamos PSDF lėšomis pagal sudarytas sutartis. Taip pat Informaciją apie kompensuojamas paslaugas galima rasti ligonių kasos interneto svetainėje. Daugelis gydymo įstaigų teikia ir mokamas paslaugas – jų sąrašo ir kainų taip pat prašykite gydymo įstaigoje. Atminkite, kad neapdrausti (ar neapsidraudusieji) PSD už medicinos paslaugas (išskyrus gyventojams teikiamą būtinąją medicinos pagalbą) turi mokėti visą paslaugos kainą. 

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-13