BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Grįžtate gyventi į Lietuvą?

Jei dirbote Europos Sąjungos (ES) šalyje ir mokėjote ten socialinio draudimo įmokas, grįždami gyventi į Lietuvą nepamirškite atsivežti tos ES šalies, kurioje buvote apdrausti socialiniu draudimu, išduotą E104 formos pažymą, kurią išduoda institucijos, atsakingos už socialinių išmokų mokėjimą. E104 formos pažyma patvirtina jūsų darbo, įmokų mokėjimo bei gyvenimo toje šalyje laikotarpius. Šį dokumentą reikia pateikti „Sodros“ teritoriniam skyriui, kuris atsižvelgs į pažymoje nurodytus Jūsų socialinio draudimo ar gyvenimo toje šalyje laikotarpius spręsdamas dėl stažo ar išmokų. Jei nėra galimybės gauti  E104 formos pažymos iš šalies, kurioje dirbote ar gyvenote, socialinio draudimo įstaigos, kreipkitės dėl kitoje ES šalyje įgytų socialinio draudimo ar gyvenimo laikotarpių patvirtinimo į „Sodros“ teritorinį skyrių.

Kiekvienas grįžęs į Lietuvą pilietis nuo gyvenamosios vietos deklaravimo dienios tampa draudžiamuoju, o nuo PSD įmokos sumokėjimo dienos – apdraustuoju Lietuvoje ir gali pradėti naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, apmokamomis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Jei jūs grįžote į Lietuvą gyventi, tačiau toliau dirbate ir socialinio draudimo įmokas mokate kitoje ES ar EEE šalyje, kreipkitės į tos šalies, kurioje esate apdraustas socialiniu draudimu kompetentingą įstaigą dėl dokumento S1 išdavimo. Užregistravus dokumentą S1 teritorinėje ligonių kasoje, jums Lietuvoje nereikės mokėti Privalomojo sveikatos draudimo įmokų, tačiau galėsite gauti ligonių kasų apmokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus ta pačia tvarka, kaip kad visi Lietuvos Respublikos apdraustieji. Šių paslaugų išlaidas ligonių kasoms kompensuos valstybės, kurioje Jūs dirbate ir mokate socialinio draudimo įmokas, kompetentinga įstaiga.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-04