BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Draudimo (gyvenimo) laikotarpių sumavimas

Vienas iš pamatinių socialinės apsaugos koordinavimo principų Europos Sąjungoje (ES) – socialinio draudimo laikotarpių sumavimo principas. Jei vienoje ES valstybėje asmuo įgijo socialinio draudimo stažą, jam persikėlus gyventi ar dirbti į kitą ES valstybę naujosios valstybės kompetentingos įstaigos, spręsdamos dėl asmeniui priklausančių išmokų, turėtų atsižvelgti į ankstesnėje ES valstybėje įgytus laikotarpius (socialinio draudimo stažą arba gyvenimo laikotarpį, jei toje ES valstybėje teisė į socialinę apsaugą priklauso nuo gyventojo statuso įgijimo). 

Reglamentas (EB) Nr. 883/2004 leidžia sumuoti darbo, socialinio draudimo ir gyvenimo užsienio šalyje laikotarpius, atsižvelgiant į įvairių ES šalių narių įstatymus. 

Paprastai prireikus patvirtinti asmens įgytus socialinio draudimo laikotarpius, socialinio draudimo įstaigos pasikeičia informacija tarpusavyje Elektroninių socialinės apsaugos informacijos mainų sistemoje (toliau – EESSI sistemoje). Teritorinės ligonių kasos ir „Sodros“ teritoriniai skyriai iš Lietuvos į kitas ES valstybes išvykstantiems asmenims išduoda ir specialų dokumentą – E 104 LT formos pažymą. 

E 104 LT formos pažyma – tai pažyma dėl draudimo, darbo ar apsigyvenimo laikotarpių sumavimo ligos, motinystės, išmokos mirties ir invalidumo (netekto darbingumo) atvejais. Tokia pažyma išduodama asmenims, išvykstantiems gyventi ir dirbti į Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės valstybes ar Šveicariją (toliau vadinama – ES).

E 104 LT formos pažymas išduoda:

  • Teritorinės ligonių kasos – dėl asmenų, gyvenančių (pastaruoju metu gyvenusių) jų veiklos zonoje, privalomojo sveikatos draudimo laikotarpių, skaičiuojamų nuo 1997 m. liepos 1 dienos, patvirtinimo;
  • Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniai skyriai – dėl draudimo ir (ar) darbo laikotarpių sumavimo siekiant gauti išmokas pinigais ir dėl sveikatos priežiūros paslaugų gavimo.

E 104 LT formos pažymos prašymas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-23