BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kompensuojamųjų vaistų paso ir tapatybę patvirtinančių lipdukų išdavimas

Kompensuojamųjų vaistų pasas (KVP) privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims išduodamas bet kurioje gydymo įstaigoje, sudariusioje su teritorine ligonių kasa asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sutartį. KVP apdraustajam pirmą kartą išduodamas nemokamai.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Kompensuojamųjų vaistų pasas (KVP) privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims išduodamas bet kurioje gydymo įstaigoje, sudariusioje su teritorine ligonių kasa asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sutartį. KVP apdraustajam pirmą kartą išduodamas nemokamai.

KVP keičiamas nauju tik grąžinus senąjį vaistų pasą ir sumokėjus 1 eurą už KVP keitimą.

Jei apdraustasis negrąžina KVP arba grąžina iš dalies sugadintą (t. y. galima nustatyti KVP ir jį sudarančių receptų numerių seką, tačiau trūksta receptų antrųjų egzempliorių lapų, kuriuose būtų informacija apie išduotus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones (MPP)), arba grąžina sugadintą taip, kad negalima nustatyti pagal jį išduotų kompensuojamųjų vaistų ar MPP, KVP keičiamas nauju tik apdraustajam sumokėjus 3 eurus. 

KVP išduodamas:

  • apdraustajam;
  • apdraustojo atstovui, kuriuo pagal Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą gali būti vienas iš tėvų (įtėvių), globėjas, rūpintojas, įstaigos, kuri atstovauja vaiko teisėms ir jo teisėtiems interesams, atstovas, ar kitas asmuo, nurodytas šio įstatymo 22 straipsnyje (atstovas pagal įstatymą); 
  • pacientas nuo 16 metų gali pavesti atstovavimą ir kitam asmeniui: šiuo atveju atstovavimas turi būti įforminamas notarine tvarka arba, jei atstovas yra įrašytas į Draudžiamųjų registrą, pacientui pakanka jį nurodyti savo prašyme išduoti KVP (atstovas pagal pavedimą). 

Apdraustasis arba jo atstovas, norėdamas gauti KVP, gydymo įstaigai turi pateikti:

  • nustatytos formos prašymą išduoti KVP ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • jei KVP išduodamas vaikui, jo atstovas pagal įstatymą pateikia prašymą išduoti KVP vaiko vardu, kuriame pagal Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis (vaiko gimimo įrašą) nurodo vaiko asmens kodą, vardą (vardus), pavardę (pavardes). Jeigu prašyme pateikti vaiko asmens tapatybės duomenys netikslūs ir (ar) neišsamūs, t. y. gydymo įstaigos darbuotojas pagal šiuos duomenis negali identifikuoti vaiko KVAP posistemyje, jis turi teisę pareikalauti, kad vaiko atstovas patikslintų prašymą arba papildomai pateiktų vaiko gimimo įrašą liudijantį išrašą, gautą iš civilinės metrikacijos įstaigos, konsulinės įstaigos ar VĮ Registrų centro;
  • jei KVP išduodamas paciento nuo 16 metų atstovui pagal pavedimą, jis pateikia savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą (jei atstovavimas įforminamas notarine tvarka), apdraustojo, kuriam išduodamas KVP, prašymą (prašyme turi būti nurodytas asmuo, kuriam pavedama apdraustojo vardu atsiimti KVP) ir apdraustojo tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Sugadinti, anuliuoti, pacientų grąžinti KVP, jų tituliniai lapai ir receptų knygelės bei sveikatos priežiūros specialisto tapatybę patvirtinantys lipdukai, pasibaigus jų saugojimo terminui (3 metai) gydymo įstaigoje, sunaikinami sudarant gydymo įstaigoje komisiją, kuri surašo sunaikinimo aktą.

Sveikatos priežiūros specialisto tapatybę patvirtinantys lipdukai šiems specialistams išduodami gydymo įstaigoje, kurioje jie dirba, jei ši gydymo įstaiga yra sudariusi su teritorine ligonių kasa asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sutartį.

Tapatybę patvirtinantys lipdukai gali būti išduodami:

  • medicinos gydytojui;
  • gydytojui odontologui;
  • slaugytojui.

Sveikatos priežiūros specialistas jo tapatybę patvirtinančius lipdukus gali naudoti išrašydamas receptus tik toje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje jis yra įdarbintas ir kurioje šie lipdukai jam išduodami.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-17