BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija apie kainynų rengimą

Kompensuojamųjų vaistų kainynas Lietuvoje sudaromas du kartus per metus. Tokiu būdu siekiama mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas. Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) kainynas sudaromas kartą per metus. 

Lietuvoje iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biužeto kompensuojamos ne visų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidos – tik tų, kurie yra įrašyti į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus sąrašus:

  • (A) Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą
  • (B) Kompensuojamųjų vaistų sąrašą;
  • (C) Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

Į A sąrašą įrašyti vaistai įvairioms ligoms (pavyzdžiui, onkologinei ligai, tuberkuliozei, cukriniam diabetui, epilepsijai, astmai, šizofrenijai, išsėtinei sklerozei, kraujo krešėjimo sutrikimams) gydyti. Jie gali būti skiriami visiems apdraustiesiems, sergantiems šiame sąraše nurodytomis ligomis. Visų į šį sąrašą įrašytų vaistų bazinės kainos yra kompensuojamos 100 procentų. 

Į B sąrašą įrašyti vaistai skiriami tam tikrų socialinių grupių asmenims (pavyzdžiui, vaikams, pensininkams, neįgaliesiems ir kt.), kurių finansinės galimybės įsigyti vienų ar kitų vaistų yra mažesnės nei kitų apdraustųjų. Šio sąrašo vaistų, skirtų vaikams ir neįgaliesiems, bazinės kainos kompensuojamos 100 proc., o vaistų, skirtų pensininkams ir sumažėjusio 30–40 proc. darbingumo neįgaliesiems gydyti, – 50 procentų.

Nuo 2020 m. liepos mėnesio valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama vaistų ir MPP, kurie skiriami 75-erių metų ir vyresniems žmonėms gydyti, priemokos dalis. Tokiu pačiu būdu kompensuojamos vaistų ir MPP, skiriamų pensininkams ir neįgaliesiems, kurių pensijos, šalpos, kompensacinės išmokos, rentos yra mažesnės kaip 100 procentų praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio, gydyti priemokos. 

Į C sąrašą įrašytos MPP (slaugos priemonės, įvairios diagnostinės juostelės, specialios medicininės paskirties maisto produktai ir kt.) gali būti skiriamos visiems apdraustiesiems pagal šiame sąraše nurodytas skyrimo sąlygas. Įrašius į C sąrašą naujas MPP, jomis kompensuojamųjų MPP kainynas papildomas pagal poreikį. Dėl MPP reikalingumo sprendžia gydytojas, bet jau naudojamų MPP receptus gali išrašyti ir slaugytojas. Teisę išrašyti daugumą gydytojo paskirtų MPP jau kuris laikas turi bendrosios praktikos, bendruomenės slaugytojai ir slaugytojai diabetologai.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Vardinių vaistų tiekėjų sąrašas*

UAB Armila [email protected]
UAB Edupharma [email protected]; [email protected]
UAB Gadarvy [email protected]
UAB Lex ano [email protected]; [email protected]
UAB Polta [email protected]

UAB Ideal Trade Links

[email protected]
UAB Brosfarma [email protected]
UAB „Limedika“ [email protected]
UAB East Europe Pharmacy Group [email protected]
UAB „TOJARIS PROJEKTAI“ [email protected]

* Sąrašas gali būti pildomas. Prašome tiekėjus, galinčius į Lietuvą tiekti vardinius vaistinius preparatus, kreiptis į VLK vaistų kompensavimo skyrių (el. paštas [email protected], tel. 85 2364126), kad būtų įtraukti į sąrašą tiekėjų, kurie bus apklausiami dėl galimybės tiekti vardinius vaistus vietoj tuo metu įrašytų į Kompensuojamųjų vaistų kainyną, kurių tiekimas yra sutrikęs.

Atsirandant kompensuojamųjų vaistų tiekimo sutrikimams, Valstybinė ligonių kasa, siekdama užtikrinti, kad Kompensuojamųjų vaistų kainyne esantys vaistai būtų prieinami pacientams, ieško vardinių vaistinių preparatų tiekėjų, kurie, esant poreikiui, būtų apklausiami dėl galimybės tiekti reikalingą vaistinį preparatą.

2024 m. kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno projektas

Parengtas ir skelbiamas 2024 m. kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno projektas. Projektą galite rasti čia.

Kainyno projekte geltonai nuspalvintose eilutėse esančių vaistinių preparatų pacientų priemokos viršija teisės aktuose nustatytus didžiausius galimus paciento priemokos dydžius. Šiems vaistams galite mažinti Lietuvai taikomą kainą pateikdami pakoreguotas paraiškas ar nuolaidas. Vaistinių preparatų, kurie yra priskiriami dviejų ir daugiau tiekėjų vaistinių preparatų grupei ar sudėtinių vaistinių preparatų grupei, pagal patikslintose paraiškose nurodytas kainas apskaičiuota paciento priemoka turi būti bent 0,01 euro didesnė negu tos vaistinių preparatų grupės mažiausia paciento priemoka (kuri šiuo metu yra nuspalvinta baltai).
Tikslinančių paraiškų teikimas galimas iki š. m. spalio 20 d. (imtinai).

Taip pat informuojame, kad vaistiniams preparatams, kurie atitinka teisės aktuose nustatytus paciento priemokos reikalavimus (baltose eilutėse), kainų tikslinti negalima.

Iškilus klausimams dėl vaistinių preparatų kainyno projekto, prašome kreiptis į VLK Vaistų kompensavimo skyriaus darbuotoją  Liną Škiudaitę – elektroniniu paštu [email protected].

Visais su prisijungimu prie portalo, vaistų ir MPP kainų deklaravimo paraiškų ir nuolaidų teikimo klausimais, prašome kreiptis el. p. [email protected] arba telefonu +370 601 02781.

Informuojame apie parengtą ir LR sveikatos apsaugos ministro 2023 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. V-654 patvirtintą 2023 m. medicinos pagalbos priemonių kainyną.

2023 m. medicinos pagalbos priemonių kainyną galite rasti čia.                                                                                                                                                  

Iškilus klausimams dėl MPP kainyno, prašome kreiptis į VLK Vaistų kompensavimo skyriaus darbuotoją Raimondą Dubauskienę (el. p. [email protected])  

Paraiškos turi būti teikiamos per naująją iDrug sistemą, adresu https://idrug.vlk.lt/auth/

Visais su prisijungimu prie portalo, vaistų ir MPP kainų deklaravimo paraiškų ir nuolaidų teikimo klausimais, prašome kreiptis el.p. [email protected] arba telefonu +370 601 02781.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-23