BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kada sutartis dėl savanoriškai atlyginamos žalos nesudaroma

Savanoriškai atlyginamos žalos PSDF sutartis negali būti sudaroma su asmeniu, kuris:

  • anksčiau buvo sudaręs sutartį (ar dėl jo padarytos žalos sutartį buvo sudaręs kitas asmuo) su VLK ar TLK, bet jos neįvykdė;
  • teismo sprendimu buvo įpareigotas atlyginti žalą per konkretų terminą, tačiau jos neatlygino;
  • kreipiasi į VLK arba TLK po to, kai VLK teismo išduotą vykdomąjį raštą (ar kitą vykdomąjį dokumentą) jau pateikė antstolių kontorai
  • yra neatlyginęs žalos pagal kitoje byloje jo atžvilgiu išduotą vykdomąjį dokumentą;
  • taip pat – kai žalos suma yra mažesnė negu 300 eurų.

Žalos PSDF biudžetui atlyginimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.280 str., Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 30 str. 1 p., 31 str. 1 p., 15 str. 1 d. 8 p., VLK direktoriaus 2010 m. liepos 12 įsakymu Nr. 1K-136 patvirtintas Žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo tvarkos aprašas.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-24