BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ortodontiniai aparatai

Ortodontija – tai tam tikros dantų ir žandikaulių anomalijų specialistų paslaugos, kurias iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmoka ligonių kasos. Ortodontinį gydymą gali skirti ir taikyti tik gydytojas ortodontas.

Pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios vaikas prirašytas, gydytojas odontologas prireikus vaiką siunčia pas gydytoją ortodontą dėl konsultacijos. Šis gydytojas ir sprendžia, ar vaikui reikia ortodontinio aparato. Ortodontiniai aparatai apmokami iš PSDF biudžeto, tačiau tik tam tikrų ligų ir būklių atvejais. Ortodontiniai aparatai yra įrašyti į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų medicinos ir jų bazinių kainų sąrašą. Šiame sąraše nustatytos ortodontinių aparatų skyrimo sąlygos ir bazinės kainos. Visais atvejais dėl gydymo reikalingumo sprendžia gydantysis gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Vaiko ortodontinio gydymo laikotarpiu (per 5 metus) gali būti skiriami šie kompensuojamieji ortodontiniai aparatai: ortodontinė plokštelė (ne daugiau kaip 3 ortodontinės plokštelės kiekvienam žandikauliui); ortodontinis treineris (ne daugiau kaip 1 vienetas), greitojo plėtimo aparatas (ne daugiau kaip 1 vienetas); abiejų žandikaulių funkcinis aparatas (ne daugiau kaip 2 vienetai); viršutinio žandikaulio veido kaukė (ne daugiau kaip 1 vienetas); viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas (ne daugiau kaip 1 vienetas); ortodontinis sraigtas, skirtas skeletinei atramai (ne daugiau kaip 2 vienetai) ir breketų sistema (ne daugiau kaip 2 vienetai). Jei ortodontinis gydymas nebaigiamas, kol vaikui sukanka 18 metų, ortodontiniai aparatai, naudojami šiam gydymui, ir toliau kompensuojami PSDF biudžeto lėšomis, bet ne ilgiau kaip 5 metus nuo ortodontinio gydymo pradžios.

Už ortodontinę plokštelę iš PSDF kompensuojama 85,98 euro, už abiejų žandikaulių išimamą funkcinį aparatą – 197 eurai, už abiejų žandikaulių nenuimamą funkcinį aparatą – 400 eurų, už ortodontinį treinerį – 106 eurai, už greitojo plėtimo aparatą – 210 eurų, už viršutinio žandikaulio distalinio tempimo aparatą – 165 eurai, už viršutinio žandikaulio veido kaukę – 114 eurų, už ortodontinį sraigtą, skirtą skeletinei atramai – 164 eurai, už breketų sistemą – 687,71 euro. Kompensuojamoji ortodontinio aparato bazinė kaina sumokama paslaugas vaikui suteikusiai gydymo įstaigai.

Taigi, jeigu vaikas, gavęs gydytojo odontologo siuntimą, bus konsultuojamas gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su teritorine ligonių kasa dėl gydytojo ortodonto konsultacijų teikimo, ir konsultacijos metu gydytojas ortodontas patvirtins diagnozę, nurodytą pirmiau minėtame kompensuojamųjų medicinos priemonių ir jų bazinių kainų sąraše, tai gydytojo ortodonto konsultacija ir paskirtas ortodontinis aparatas bus apmokėti iš PSDF biudžeto lėšų.

Informuojame, kad dėl minėtų paslaugų teikimo sutartys yra sudarytos su 20 odontologijos įstaigų. Šių įstaigų sąrašą, veiklos adresus, kontaktinius telefono numerius ir elektroninius pašto adresus galite rasti čia.

Primename, kad ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, ketinantys sudaryti sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis 2023 m., kviečiamos pateikti paraiškas iki š. m. rugsėjo 15 dienos.

Sutartys su ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais sudaromos vadovaujantis Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), 82 punkto nuostatomis pateikia:

Nustatytos formos paraišką sudaryti 2023 m. sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis (Aprašo 9 priedas), nustatytos formos ortopedijos techninių priemonių sąrašą (Aprašo 7 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas). Ūkio subjektai, pageidaujantys sudaryti sutartį, pateikia VLK nustatytos formos paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (Aprašo 10 priedas), nustatytos formos medicinos priemonių sąrašą (Aprašo 8 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas).

Vadovaujantis Aprašo 83 punkto nuostatomis Ortopedijos įmonė ar ūkio subjektas paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis arba paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (toliau – paraiška), pateikia paraiškas tiesiogiai, siunčia paštu arba elektroniniu paštu [email protected] (šiuo atveju paraiška turi būti pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu). Tiesiogiai paraiškos teikiamos ortopedijos įmonės ar ūkio subjekto vadovui ar jo įgaliotam asmeniui atvykus į VLK. Pažymime, kad kartu su paraiška teikiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo", nustatyta tvarka.

Ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, norintys sudaryti 2023 m. sutartis dėl apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis turi pateikti paraiškas dėl sutarties sudarymo iki rugsėjo 15 dienos. Gautos paraiškos priimamos, registruojamos VLK, Europos a. 1, Vilniuje. Sutarties projektas bus derinamas ir sutartis pasirašoma iki š. m. gruodžio 23 dienos. Sutartys pasirašomos tik su tomis ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais, kurie atitinka šioms įmonėms ar ūkio subjektams keliamus reikalavimus.

1. VšĮ Antakalnio poliklinika

Ortodontinė plokštelė/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas
Antakalnio g. 59, Vilnius 10207; tel. (8 5)  234 0875, [email protected]
 
2. VšĮ Centro poliklinika

Ortodontinė plokštelė / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris
Pylimo g. 3, Vilnius; tel. (8 5) 251 4016, el. p. [email protected]
 
3. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas /viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Žalgirio g. 115, 117, Vilnius; tel. (8 5) 272 1031, el. p. [email protected]
 
4. UAB „GKM Group" odontologijos klinika

Ortodontinė plokštelė
Savanorių pr. 11E, Vilnius; tel. 8 686 99300, el. p. [email protected]

5. IĮ Periodont

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas /viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Mindaugo g. 1a-101, Vilnius; tel. 8 682 57939, el. p. [email protected]

6. UAB „Prodentum"

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas/ viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Kalvarijų g. 128A-2, Vilnius; tel. +370 657 77747, el. p. [email protected]
 
7. UAB „Alstoma"

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Gamyklos g. 28-1, Rudamina, Vilniaus r.; tel. (8 5) 232 1066, 8 602 00441, el. p. [email protected]
 
8. VšĮ Kauno miesto poliklinika

Ortodontinė plokštelė

Pramonės pr. 31, 51270 Kaunas; tel. (8 37) 403 999, el. p. [email protected]
 
9. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Eivenių g. 2, Kaunas 50161; tel. (8 37) 326 376; (8 37) 326 375, el. p. [email protected]
 
10. VšĮ Alytaus apskrities Kudirkos ligoninė

Ortodontinė plokštelė

Ligoninės g. 12, Alytus; tel. (8 315) 56 301, el. p. [email protected]
 
11. UAB „Nedos Juodienės ortodontijos klinika"

Ortodontinė plokštelė

Palangos g. 1, Marijampolė; tel. 8 699 60098, el. p. [email protected].com
 
12. UAB „Klaipėdos ortodontijos centras"

Breketų sistema / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis mini sraigtas

Taikos pr. 12, Klaipėda; tel. (8 46) 210 095, el. p. [email protected]
 
13. VšĮ Šiaulių centro poliklinika

Ortodontinė plokštelė/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ ortodontinis treineris

Vytauto g. 101, Šiauliai LT-77156; tel. (8 41) 523 113, faks. (8 41) 523 115, el. p. [email protected]
 
14. VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninė

Ortodontinė plokštelė / ortodontinis treineris

J. Tumo– Vaižganto g. 89, Plungė 90160; tel. (8 44) 873 260, el. p. [email protected]
 
15. VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinika

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas

Respublikos g. 68, Panevėžys; tel. (8 45) 460 100;  (8 45) 460  091, el. p. [email protected]
 
16. VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika

Ortodontinė plokštelė

A. Jakšto g. 4, Panevėžys; tel. (8 45) 502 210, el. p. [email protected]
 
17. UAB „R.V.L"

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema

Stoties g. 49-6, Panevėžys 35001; tel. (8 45) 508 064, 8 687 10899, el. p. [email protected], [email protected]
 
18. V. R. Petkinienės IĮ „Philema"

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas /ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / ortodontinis mini sraigtas

S. Daukanto g. 22 Jurbarkas 74179; tel. (8 44) 771 313; el. p. [email protected]
 
19. MB „Tobula šypsena“

Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Simetria Dentica klinika,
Nemenčinės pl. 4E-105, Vilnius,
tel. +370 635 33 335, el. p. [email protected]

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-09