BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ortodontiniai aparatai

Ortodontija – tai tam tikros dantų ir žandikaulių anomalijų specialistų paslaugos, kurias iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmoka ligonių kasos. Ortodontinį gydymą gali skirti ir taikyti tik gydytojas ortodontas.

Pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios vaikas prirašytas, gydytojas odontologas prireikus vaiką siunčia pas gydytoją ortodontą dėl konsultacijos. Šis gydytojas ir sprendžia, ar vaikui reikia ortodontinio aparato. Ortodontiniai aparatai apmokami iš PSDF biudžeto, tačiau tik tam tikrų ligų ir būklių atvejais. Ortodontiniai aparatai yra įrašyti į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų medicinos ir jų bazinių kainų sąrašą. Šiame sąraše nustatytos ortodontinių aparatų skyrimo sąlygos ir bazinės kainos. Visais atvejais dėl gydymo reikalingumo sprendžia gydantysis gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Vaiko ortodontinio gydymo laikotarpiu (per 5 metus) gali būti skiriami šie kompensuojamieji ortodontiniai aparatai: ortodontinė plokštelė (ne daugiau kaip 3 ortodontinės plokštelės kiekvienam žandikauliui); ortodontinis treineris (ne daugiau kaip 1 vienetas), greitojo plėtimo aparatas (ne daugiau kaip 1 vienetas); abiejų žandikaulių funkcinis aparatas (ne daugiau kaip 2 vienetai); viršutinio žandikaulio veido kaukė (ne daugiau kaip 1 vienetas); viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas (ne daugiau kaip 1 vienetas); ortodontinis sraigtas, skirtas skeletinei atramai (ne daugiau kaip 2 vienetai) ir breketų sistema (ne daugiau kaip 2 vienetai). Jei ortodontinis gydymas nebaigiamas, kol vaikui sukanka 18 metų, ortodontiniai aparatai, naudojami šiam gydymui, ir toliau kompensuojami PSDF biudžeto lėšomis, bet ne ilgiau kaip 5 metus nuo ortodontinio gydymo pradžios.

Už ortodontinę plokštelę iš PSDF kompensuojama 85,98 euro, už abiejų žandikaulių išimamą funkcinį aparatą – 197 eurai, už abiejų žandikaulių nenuimamą funkcinį aparatą – 400 eurų, už ortodontinį treinerį – 106 eurai, už greitojo plėtimo aparatą – 210 eurų, už viršutinio žandikaulio distalinio tempimo aparatą – 165 eurai, už viršutinio žandikaulio veido kaukę – 114 eurų, už ortodontinį sraigtą, skirtą skeletinei atramai – 164 eurai, už breketų sistemą – 687,71 euro. Kompensuojamoji ortodontinio aparato bazinė kaina sumokama paslaugas vaikui suteikusiai gydymo įstaigai.

Taigi, jeigu vaikas, gavęs gydytojo odontologo siuntimą, bus konsultuojamas gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su teritorine ligonių kasa dėl gydytojo ortodonto konsultacijų teikimo, ir konsultacijos metu gydytojas ortodontas patvirtins diagnozę, nurodytą pirmiau minėtame kompensuojamųjų medicinos priemonių ir jų bazinių kainų sąraše, tai gydytojo ortodonto konsultacija ir paskirtas ortodontinis aparatas bus apmokėti iš PSDF biudžeto lėšų.

Informuojame, kad dėl minėtų paslaugų teikimo sutartys yra sudarytos su 20 odontologijos įstaigų. Šių įstaigų sąrašą, veiklos adresus, kontaktinius telefono numerius ir elektroninius pašto adresus galite rasti čia.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Primename, kad ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, ketinantys sudaryti sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis 2024 m., kviečiamos pateikti paraiškas iki š. m. rugsėjo 15 dienos.

Sutartys su ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais sudaromos vadovaujantis Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), 82 punkto nuostatomis pateikia:

Nustatytos formos paraišką sudaryti 2024 m. sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis (Aprašo 9 priedas), nustatytos formos ortopedijos techninių priemonių sąrašą (Aprašo 7 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas). Ūkio subjektai, pageidaujantys sudaryti sutartį, pateikia VLK nustatytos formos paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (Aprašo 10 priedas), nustatytos formos medicinos priemonių sąrašą (Aprašo 8 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas).

Vadovaujantis Aprašo 83 punkto nuostatomis Ortopedijos įmonė ar ūkio subjektas paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis arba paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (toliau – paraiška), pateikia paraiškas tiesiogiai, siunčia paštu arba elektroniniu paštu [email protected] (šiuo atveju paraiška turi būti pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu). Tiesiogiai paraiškos teikiamos ortopedijos įmonės ar ūkio subjekto vadovui ar jo įgaliotam asmeniui atvykus į VLK. Pažymime, kad kartu su paraiška teikiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo", nustatyta tvarka.

Ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, norintys sudaryti 2024 m. sutartis dėl apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis turi pateikti paraiškas dėl sutarties sudarymo iki rugsėjo 15 dienos. Gautos paraiškos priimamos, registruojamos VLK, Europos a. 1, Vilniuje. Sutarties projektas bus derinamas ir sutartis pasirašoma iki š. m. gruodžio 23 dienos. Sutartys pasirašomos tik su tomis ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais, kurie atitinka šioms įmonėms ar ūkio subjektams keliamus reikalavimus.

•    VšĮ Antakalnio poliklinika
Ortodontinė plokštelė/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas

Antakalnio g. 59, Vilnius
Tel. +370 5 234 0875, 
El p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Centro poliklinika
Ortodontinė plokštelė / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris

Pylimo g. 3, Vilnius
Tel. +370 5 251 4016
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas /viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Žalgirio g. 115, 117, Vilnius
Tel. +370 5 272 1031
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „GKM Group“ odontologijos klinika
Ortodontinė plokštelė

Savanorių pr. 11E, Vilnius
Tel. +370 686 993 00
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    IĮ Periodont
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas /viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Mindaugo g. 1a-101, Vilnius
Tel. +370 682 579 39
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „Prodentum“
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas/ viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Kalvarijų g. 128A-2, Vilnius
Tel. +370 657 777 47
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „Alstoma“
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Gamyklos g. 28-1, Rudamina, Vilniaus raj.
Tel. +370 5 232 1066;
       +370 602 004 41 
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Kauno miesto poliklinika
Ortodontinė plokštelė

Pramonės pr. 31, Kaunas
Tel. +370 37 403 999
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Eivenių g. 2, Kaunas
Tel. +370 37 326 376; 
       +370 37 326 375
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Alytaus apskrities Kudirkos ligoninė
Ortodontinė plokštelė

Ligoninės g. 12, Alytus
Tel. +370 315 56 301
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „Nedos Juodienės ortodontijos klinika“
Ortodontinė plokštelė

Palangos g. 1, Marijampolė
Tel. +370 699 60098
El. p. [email protected]
Svetainė

•    UAB „Klaipėdos ortodontijos centras“
Breketų sistema / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis mini sraigtas / greito plėtimo aparatas

Taikos pr. 12, Klaipėda
Tel. +370 46 210 095
El. p. [email protected]
Svetainė

•    VšĮ Šiaulių centro poliklinika
Ortodontinė plokštelė/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ ortodontinis treineris

Vytauto g. 101, Šiauliai
Tel. +370 41 523 113
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinika 
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema/ abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas/ viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas

Respublikos g. 68, Panevėžys
Tel. +370 45 460 100;
       +370 45 460  091
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika
Ortodontinė plokštelė

A. Jakšto g. 4, Panevėžys
Tel. +370 45 502 210
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „R.V.L“
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema

Stoties g. 49-6, Panevėžys
Tel. +370 45 508 064;
        +370 687 108 99
El. p. [email protected]
         [email protected]
Svetainė 

•    V. R. Petkinienės IĮ „Philema“
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas /ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / ortodontinis mini sraigtas

S. Daukanto g. 22, Jurbarkas
Tel. +370 44 771 313
El. p. [email protected]
Svetainė

•    MB „Tobula šypsena“
Ortodontinė plokštelė/ breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Nemenčinės pl. 4E-105, Vilnius (Simetria Dentica klinika)
El. +370 635 33 335
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „Šypsenos dizainas“
Ortodontinė plokštelė / breketų sistema / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas /viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas / viršutinio žandikaulio veido kaukė / ortodontinis mini sraigtas

Papilėnų g. 2-13, Vilnius
Tel. nr. +370 616 16222
El. p. [email protected]
Svetainė 

•    UAB „Centro odontologai“
Ortodontinė plokštelė / breketų sistema / abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas / abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas / ortodontinis treineris / viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas

A. Juozapavičiaus pr. 112, Kaunas
Tel. +370 657 54221
El. p. [email protected]
Svetainė

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-21