BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Akių protezavimas

Akių protezavimas – tai akies protezas, skiriamas vieną ar abi akis praradusiam asmeniui. Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, akių protezavimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Akių protezus skiria asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), teikiančios III lygio stacionarines oftalmologijos paslaugas, gydytojų konsiliumas (jei akis protezuojama pirmą kartą). Pakartotinai šiuos protezus gali skirti ir gydytojas oftalmologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines oftalmologijos paslaugas teikiančioje ASPĮ.

Asmuo, turintis gydytojo specialisto tinkamai užpildytą medicinos dokumentų išrašą (forma 027/a), gali kreiptis į bet kurią įmonę, sudariusią sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl aprūpinimo iš PSDF kompensuojamaisiais akių protezais. Svarbu atsiminti, kad šis išrašas galioja ne ilgiau kaip 60 kalendorinių dienų nuo įrašo padarymo dienos. Įmonėje akies protezą individualiai pagamins ir pritaikys protezavimo specialistas. Įmonės privalo užtikrinti apdraustųjų aprūpinimą akių protezais, dėl kurių yra pasirašiusios sutartis, netaikydamos priemokos dėl technologinių protezų ypatumų. Priemoka už technologinius protezo ypatumus gali būti taikoma tik apdraustajam ar jo įgaliotam asmeniui raštu patvirtinus, kad jis yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąją ortopedijos techninę priemonę, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.

Pooperaciniai laikini gydomieji akių protezai pacientams skiriami vieną kartą po operacijos. Nuolatiniai akių protezai skiriami ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių nuo pooperacinio laikinojo gydomojo akies protezo išdavimo dienos (jei jis buvo skirtas). Vaikams iki 12 metų šie protezai skiriami ne dažniau nei kas pusmetį, vaikams nuo 13 iki 18 metų – ne dažniau nei kas metus, suaugusiesiems – ne dažniau nei kas dvejus metus.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Primename, kad ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, ketinantys sudaryti sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis 2023 m., kviečiamos pateikti paraiškas iki š. m. rugsėjo 15 dienos.

Sutartys su ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais sudaromos vadovaujantis Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), 82 punkto nuostatomis pateikia:

Nustatytos formos paraišką sudaryti 2023 m. sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis (Aprašo 9 priedas), nustatytos formos ortopedijos techninių priemonių sąrašą (Aprašo 7 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas). Ūkio subjektai, pageidaujantys sudaryti sutartį, pateikia VLK nustatytos formos paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (Aprašo 10 priedas), nustatytos formos medicinos priemonių sąrašą (Aprašo 8 priedas) ir kitus dokumentus (arba jų kopijas), nurodytus Dokumentų ar jų kopijų, teikiamų kartu su paraiška, sąraše (Aprašo 6 priedas).

Vadovaujantis Aprašo 83 punkto nuostatomis Ortopedijos įmonė ar ūkio subjektas paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis arba paraišką sudaryti atitinkamų metų sutartį dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis (toliau – paraiška), pateikia paraiškas tiesiogiai, siunčia paštu arba elektroniniu paštu [email protected] (šiuo atveju paraiška turi būti pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu). Tiesiogiai paraiškos teikiamos ortopedijos įmonės ar ūkio subjekto vadovui ar jo įgaliotam asmeniui atvykus į VLK. Pažymime, kad kartu su paraiška teikiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo", nustatyta tvarka.

Ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, norintys sudaryti 2023 m. sutartis dėl apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ar medicinos priemonėmis turi pateikti paraiškas dėl sutarties sudarymo iki rugsėjo 15 dienos. Gautos paraiškos priimamos, registruojamos VLK, Europos a. 1, Vilniuje. Sutarties projektas bus derinamas ir sutartis pasirašoma iki š. m. gruodžio 23 dienos. Sutartys pasirašomos tik su tomis ortopedijos įmonėmis ir ūkio subjektais, kurie atitinka šioms įmonėms ar ūkio subjektams keliamus reikalavimus.

UAB „Medical Progress“

Vilnius, P. Baublio g. 2

(„InMedica" klinikų pastate), ketvirtas aukštas, 411 kab.

Telefonai:

+370 675 92622;

+370 602 77919.

El. p. [email protected]

UAB „VPL Akių protezavimo centras“

Kaunas, Karaliaus Mindaugo pr. 7, LT-44280,

Tel. (8 37) 207612,

mob. tel. 861643407

El. p. [email protected]

Ortopedijos įmonių, pateikusių paraiškas sudaryti sutartis dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis 2021 m., duomenų suvestinė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-03