BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ortopedijos techninės priemonės ir medicinos priemonės

Ortopedijos techninėmis priemonėmis  ir medicinos priemonėmis privalomuoju sveikatos draudimu apdraustus asmenis aprūpina ortopedijos įmonės ir ūkio subjektai, pasirašę sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Sutartis pasirašiusių ortopedijos įmonių ir ūkio subjektų sąrašai, veiklos adresai, kontaktiniai telefono numeriai ir elektroninio pašto adresai skelbiami žemiau esančiuose skyreliuose. Šioms ortopedijos įmonėms ir ūkio subjektams VLK apmoka ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių gamybos ir (ar) pritaikymo išlaidas bei apdraustųjų, įsigijusių ortopedijos technines priemones ir medicinos priemones savo lėšomis, išlaidas.

Gydytojas arba gydytojų konsiliumas apdraustojo medicinos dokumentuose turi nurodyti, kad jam buvo skirta ortopedijos techninė priemonė arba medicinos priemonė. Taip pat pacientui turi būti suteikta išsami informacija apie ortopedijos techninės priemonės ar medicinos priemonės kompensavimo tvarką, pateiktas ortopedijos įmonių arba ūkio subjektų, sudariusių su VLK sutartis, sąrašas. Svarbu žinoti, kad ortopedijos techninę priemonę ar medicinos priemonę skiriantis gydytojas arba gydytojų konsiliumas gali skirti tik vieną priemonę vieno nozologinio ligos vieneto (kuriam būdingi giminingi simptomai) atveju tai pačiai anatominei sričiai (išskyrus apdraustuosius, sergančius cukriniu diabetu).

Užsakymą priimsianti ortopedijos įmonė ar ūkio subjektas turi informuoti apdraustąjį apie ortopedijos techninės priemonės ar medicinos priemonės kompensavimo tvarką, patikrinti, ar asmuo yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu bei pasakyti apie galimybę įsigyti ortopedijos techninę priemonę ar medicinos priemonę savo lėšomis. Jeigu ortopedijos įmonėje ar ūkio subjekte, į kurį kreipiasi apdraustasis, yra sudaryta ortopedijos techninių priemonių ar medicinos priemonių užsakymų priėmimo eilė, jį turi informuoti apie laukimo, kol bus priimtas užsakymas, trukmę ir nurodyti apdraustojo registracijos numerį. Priemoką dėl dalinės kompensacijos asmuo moka ortopedijos įmonei ar ūkio subjektui.

Ortopedijos techninių priemonių kompensavimo sąlygos ir bazinės kainos nurodomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamųjų ortopedijos techninių priemonių ir jų bazinių kainų sąraše (žiūrėti čia). Medicinos priemonių kompensavimo sąlygos ir bazinės kainos nurodomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamųjų medicinos priemonių ir jų bazinių kainų sąraše (žiūrėti čia).

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.