BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ortopedijos techninės priemonės ir medicinos priemonės

Ortopedijos techninės priemonės (OTP) - tai medicinos priemonės, kuriomis privalomuoju sveikatos draudimu apdraustus asmenis aprūpina ortopedijos įmonės bei odontologijos įstaigos, pasirašiusios sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Sutartis pasirašiusių įmonių sąrašas, veiklos adresai, kontaktiniai telefono numeriai ir elektroninio pašto adresai skelbiami žemiau esančiuose skyreliuose. Šioms ortopedijos įmonėms ir odontologijos įstaigoms VLK apmoka OTP gamybos ir (ar) pritaikymo išlaidas bei apdraustųjų, įsigijusių OTP savo lėšomis, išlaidas.

Gydytojas arba gydytojų konsiliumas apdraustojo medicinos dokumentuose turi nurodyti, kad jam buvo skirta OTP. Taip pat pacientui turi būti suteikta išsami informacija apie OTP kompensavimo tvarką, pateiktas OTP įmonių ir įstaigų, sudariusių su VLK sutartis, sąrašas. Svarbu žinoti, kad OTP skiriantis gydytojas arba gydytojų konsiliumas gali skirti tik vieną priemonę vieno nozologinio ligos vieneto (kuriam būdingi giminingi simptomai) atveju tai pačiai anatominei sričiai (išskyrus apdraustuosius, sergančius cukriniu diabetu).

Užsakymą priimsianti ortopedijos įmonė ir odontologijos įstaiga turi informuoti apdraustąjį apie OTP kompensavimo tvarką, patikrinti, ar asmuo yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu bei pasakyti apie galimybę įsigyti OTP savo lėšomis. Jeigu ortopedijos įmonėje ir odontologijos įstaigoje, į kurią kreipiasi apdraustasis, yra sudaryta OTP užsakymų priėmimo eilė, jį turi informuoti apie laukimo, kol bus priimtas užsakymas, trukmę ir nurodyti apdraustojo registracijos numerį. Priemoką dėl dalinės kompensacijos asmuo moka ortopedijos įmonei ar odontologijos įstaigai.

OTP kompensavimo sąlygos ir bazinės kainos nurodomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamųjų ortopedijos techninių priemonių ir jų bazinių kainų sąraše.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.