BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Klausos aparatai

Klausos aparatai, kuriuos ligonių kasos apmoka iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), yra skirti klausos sutrikimų turintiems suaugusiesiems ir vaikams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Asmenys, turintys klausos sutrikimų ir norintys gauti ligonių kasų kompensuojamą klausos aparatą, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gavę šeimos gydytojo siuntimą, jie turės kreiptis į gydytoją specialistą dėl konsultacijos. Nustatęs, kad klausos aparatas yra būtinas, ir atsižvelgdamas į neprigirdėjimo laipsnį gydytojas specialistas nurodys, kokio tipo aparato žmogui reikia: vaikams gali būti pritaikomi 4 tipų, o suaugusiesiems – 5 tipų klausos aparatai. PSDF lėšomis 100 proc. kompensuojamą klausos aparatą pagal nustatytas medicinines indikacijas gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas. Klausos aparatų kompensavimo tvarką galite rasti čia.

Nuo 2021 m. spalio 1 d. galioja nauji klausos aparatų vaikams ir suaugusiesiems (tipai KLA-3-1, KLA-3-2) funkcijų techniniai aprašymai, pagal kuriuos buvo perskaičiuotos klausos aparatų bazinės kainos. Aprašymus galite rasti čia.

Už klausos aparatus iš PSDF kompensuojama: klausos aparatų tipai KLA-1-1 ir KLA-1-2 (tik vaikams ir studentams) – 540 eurų; klausos aparato tipas KLA-1-3 (tik vaikams ir studentams) – 570 eurų; klausos aparato tipas KLA-1-4 (tik vaikams ir studentams) – 583 eurai, klausos aparato tipas – KLA-2-1 (tik suaugusiems) – 148 eurai, klausos aparato tipas – KLA-2-2 (tik suaugusiems) – 209 eurai, klausos aparato tipas – KLA-2-3 (tik suaugusiems) – 209 eurai, klausos aparato tipas KLA-3-1 (tik suaugusiesiems) – 378 eurai, klausos aparato tipas KLA-3-2 (tik suaugusiesiems) – 378 eurai.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Pasirinktas klausos aparatas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam asmeniui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamas 100 procentų. Iš PSDF apmokamą klausos aparatą pagal nustatytas medicinines indikacijas gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas, kuris įvertins paciento sveikatą, klausos aparato poreikį ir išduos medicinos dokumento išrašą (forma 027/a arba elektroninis siuntimas E027). Su šiuo išrašu per 60 kalendorinių dienų reikia kreiptis į įmonę (sudariusią sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos) dėl aprūpinimo kompensuojamuoju klausos aparatu, kurios specialistas padės pacientui pasirinkti tinkamą klausos aparato modelį.

Gydytojas specialistas pacientui turi pateikti kompensuojamaisiais klausos aparatais prekiaujančių įmonių sąrašą. O įmonės privalo užtikrinti apdraustųjų aprūpinimą klausos aparatais, dėl kurių yra pasirašiusios sutartis, netaikydamos priemokos dėl technologinių ypatumų. Priemoka dėl technologinių ypatumų gali būti taikoma tik apdraustajam raštu patvirtinus, kad jis yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąją priemonę, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.

Jei suaugusiam pacientui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, tuomet sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje. Jei suaugusiam pacientui aparatas skiriamas ne pirmą kartą, tuomet kompensuojamąjį klausos aparatą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Vaikams klausos sutrikimo laipsnį nustato ir pirmą kartą bei pakartotinai kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje. Vaikams iki 7 metų gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 3 metus. Vaikams nuo 7 metų ir suaugusiems, gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus.

Individualūs ausies įdėklai vaikams iki 7 metų skiriami 1 kartą per metus, o vaikams nuo 7 metų ir suaugusiems skiriami 1 kartą per 5 metus. Išskirtiniais atvejais, kai klausa labai pablogėja (jei dviejuose ir daugiau kalbinės zonos dažnių nustatomas ne mažiau 20 dB klausos slenksčių pakilimas) arba kai klausos aparatas prarandamas dėl vagystės, gaisro, stichinės nelaimės ir pan. (būtina pateikti tai patvirtinančius dokumentus), tretinio lygio otorinolaringologijos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas otorinolaringologas pagal toninės audiogramos duomenis sprendžia, ar skirti apdraustajam kompensuojamąjį klausos aparatą ir ausies įdėklą anksčiau numatyto naujo kompensuojamojo klausos aparato skyrimo termino.

Kuriose gydymo įstaigose teikiamos pacientui reikalingos antrinio ar tretinio lygio otorinolaringologų paslaugos, pacientui turėtų rekomenduoti šeimos gydytojas.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-17