BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Insulino pompos

Gydymas insulino pompa – tai gydymas nuolatine insulino poodine injekcija, kuri užtikrina visą parą reikiamą insulino kiekį organizme. Insulino pompos, kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) yra skiriamos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims, sergantiems I tipo cukriniu diabetu: vaikams, suaugusiesiems, nėščiosioms ir planuojančioms pastoti moterims (iki vienų metų laikotarpiui, kai cukrinis diabetas yra nekontroliuojamas),  pacientams, įtraukus juos į laukiančiųjų kasos salelių transplantacijos sąrašą, – iki transplantacijos ir po jos (po kasos salelių transplantacijos iki 12 sav.).

Insulino pompos nuomos išlaidos kompensuojamos tokia tvarka:

  • Gydymas insulino pompa skiriamas tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos gydytojų konsiliumo sprendimu. Gydytojų konsiliumo sprendimas turi būti patvirtintas ne mažiau kaip trijų gydytojų parašais, vienas iš kurių turi būti gydytojo endokrinologo arba gydytojo vaikų endokrinologo. Pacientui medicinos dokumente įrašoma kokios insulino pompos nuomos išlaidos kompensuojamos.
  • Insulino pompomis pacientus aprūpina įmonės, pasirašiusios sutartis su VLK. Šių įmonių sąrašas, adresai ir kontaktiniai duomenys skelbiami ligonių kasų interneto svetainėje, tad pacientas su gydytojų konsiliumo sprendimu turi apsilankyti vienoje iš įmonių sudariusių sutartį dėl insulino pompų nuomos.
  • Įmonė pateikia paciento prašymą ir konsiliumo išvadą per Medicinos priemonių (prietaisų) nuomos posistemį (toliau – MPN posistemis) VLK.
  • VLK Medicinos priemonių kompensavimo skyrius įmonės prašymą išnagrinėja ir atitinkamą sprendimą priima per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Išnagrinėję prašymą šio skyriaus darbuotojai per MPN posistemį prašymą patvirtina arba anuliuoja, jeigu pateikti dokumentai neatitinka reikalavimų.
  • Įmonė sudaro sutartį su pacientu.
  • Sudariusi sutartį su pacientu įmonė į MPN posistemį įveda nuomojamos insulino pompos modelį ir serijos numerį ir įkelia perdavimo–priėmimo aktą.
  • Pasibaigus kalendoriniam mėnesiui įmonė VLK per EVIS MPN posistemį pateikia sąskaitas už praeitą mėnesį, aptarnautus pacientus ir gauna apmokėjimą.

Vadovaujantis medicinos priemonių (prietaisų), būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, nuomos bazinių kainų nustatymo, nuomos išlaidų kompensavimo ir sutarčių sudarymo tvarkos aprašo 14 punktu,  insulino pompa su glikemijos duomenų įvertinimo funkcija ir insulino pompa su glikemijos įvertinimo, naudojant integruotą nuolatinio gliukozės matavimo jutiklį, ir insulino švirkštimo sustabdymo, sumažėjus glikemijai, funkcija yra įrašytos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis nuomojamų medicinos priemonių, būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-724.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

UAB „Abovita“

Vilnius, Žemaitės g. 21-101, LT-03118

Nemokama linija: 8 800 20055

El. paštas [email protected]

Kompensuojamos insulino pompos su glikemijos duomenų įvertinimo funkcija:

Dana Diabecare R

Dana Diabecare RS

Dana-i Diabecare


UAB „Linus Medical“

Vilnius, Ukmergės g. 223; LIT-07156

Tel. Nr. +370 630 30222; +370 5 269 0157

El. paštas:  [email protected]

 

Kompensuojamos insulino pompos su glikemijos įvertinimo, naudojant integruotą nuolatinio gliukozės matavimo jutiklį, ir insulino švirkštimo sustabdymo, sumažėjus glikemijai, funkcija:
A7+ TouchCare System (Medtrum) - belaidė insulino pompa

A7+ TouchCare CGM (Medtrum) – nuolatinio gliukozės kiekio matavimo sistema


UAB „Monameda“

Vilnius, Ukmergės g. 369A, LT- 12142

Tel. Nr. Danguolė: +370 682 44078       

Jolanta: +370 684 94254 

Ieva: +370 600 15946 

El. paštas: [email protected]

Kompensuojamos insulino pompos su glikemijos duomenų įvertinimo funkcija:
Paradigm 715

MiniMed 720G

Kompensuojamos insulino pompos su glikemijos įvertinimo, naudojant integruotą nuolatinio gliukozės matavimo jutiklį, ir insulino švirkštimo sustabdymo, sumažėjus glikemijai, funkcija :
Insulino pompos Paradigm 754 (Veo) sistema su nuolatinio gliukozės matavimo funkcija ir 4 (keturi) ENLITE jutikliai
Insulino pompos MiniMed 640G sistema su nuolatinio gliukozės matavimo funkcija ir 4 (keturi) ENLITE jutikliai

MiniMed 740G

MiniMed 780 G


UAB „Roche Lietuva“

Vilnius, J. Jasinskio g. 16B, LT-01112

Tel. Nr. +370 5 252 6440

Faks. + 370 5 254 6783

Nemokama Accu-Chek klientų aptarnavimo linija Tel. 8 800 20011

El. paštas: [email protected]

Kompensuojamos insulino pompos su glikemijos duomenų įvertinimo funkcija:

Accu-Chek Combo Kit Light mmol P-LT/lt

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-07