BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vaisto įsigijimo tvarka

Labai reta būkle sergančiam apdraustajam gali būti kompensuojamos tik visus šiuos kriterijus atitinkančio vaisto įsigijimo išlaidos:

1. vaistas yra skiriamas gydytojų konsiliumo išvadoje nurodytai labai retai būklei gydyti, atsižvelgiant bent į vieną iš šių sąlygų:

1.1. vaistas atitinka 1999-12-16 Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 141/2000 dėl retųjų vaistų apibrėžtą retųjų vaistų sąvoką (angl. orphan medicinal product);

1.2. vaistas yra užregistruotas Lietuvos Respublikos arba EB vaistų registre kaip vaistas nurodytai labai retai būklei gydyti (užregistruota terapinė indikacija turi būti nurodyta vaistinio preparato charakteristikų santraukoje);

1.3. vaistas pagal savo veikimo mechanizmą gali būti skiriamas nurodytai labai retai būklei gydyti, remiantis oficialiai skelbiamomis tarptautinėmis gydymo rekomendacijomis, metodikomis arba gairėmis, nors gydytojų konsiliumo išvadose nurodyta būklė nenurodoma vaistinio preparato charakteristikų santraukoje kaip terapinė indikacija;

1.4. vardinis vaistas gali būti skiriamas nurodytai labai retai būklei gydyti, jei apie jį tarptautinėje mokslinėje literatūroje ir (ar) oficialiai skelbiamose tarptautinėse gydymo rekomendacijose (metodikose, gairėse) pateikiami jo tinkamumą nurodytai būklei gydyti patvirtinantys duomenys.

2. vaisto terapinė nauda yra pagrįsta išmatuojamais rodikliais.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-29