BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dokumentai, kuriuos gydymo įstaiga turi pateikti VLK

Visus labai retų būklių gydymo atvejus nagrinėja sveikatos apsaugos ministro sudaryta Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisija (SAM komisija), kurios veiklą organizuoja Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Todėl visi prašymai dėl paciento labai retos būklės gydymo ar gydymo nenumatytais atvejais turi būti siunčiami į VLK.

Prašymą dėl paciento, sergančio labai reta būkle, gydymo išlaidų kompensavimo VLK pateikia pacientą gydanti įstaiga, teikianti atitinkamos srities tretinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Gautą prašymą VLK persiunčia nagrinėti SAM labai retų būklių komisijai darbo reglamento nustatyta tvarka. Visais atvejais vaisto ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) išlaidos gali būti kompensuojamos tik jei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete numatytos lėšos labai retų būklių gydymui ar biudžeto galimybės leidžia kompensuoti paslaugos išlaidas.

Kartu su prašymu gydymo įstaiga turi VLK pateikti:

  • svarstomos labai retos būklės retumą pagrindžiančius duomenis;
  • nustatytos formos gydytojų konsiliumo išvadą apie vaistų ir (ar) MPP skyrimo, ir (ar) paslaugos teikimo tikslingumą;
  • atitinkamos srities sveikatos priežiūros specialistus vienijančios organizacijos išvadą dėl vaisto terapinės vertės (terapinės naudos ir naujoviškumo) ar MPP funkcinės vertės ir dėl paciento sveikatos būklės pripažinimo labai reta būkle.

Labai retos  būklės gydymo išlaidų kompensavimo paraiška

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-29