BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaip pasirinkti šeimos gydytoją

Kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas asmuo gali laisvai pasirinkti polikliniką, medicinos centrą ar šeimos gydytojo kabinetą (gydymo įstaiga turi būti pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa). Pasirinktos sveikatos priežiūros įstaigos registratūroje reikia pateikti prašymą ir pasirinkti šeimos gydytoją. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Nustatytos formos prašymą taip pat galima pateikti elektroniniu būdu, užtikrinančiu asmens tapatybės patvirtinimą, paštu arba per pasiuntinį (kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją).

Vienu metu galima būti prisirašius tik prie vienos pirmines ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos. Tad jeigu pasirinkta įstaiga netenkina, ją galima laisvai pakeisti ir pasirinkti kitą. Taip pat galima pakeisti ir šeimos gydytoją, pasirenkant kitą, dirbantį toje pačioje įstaigoje. Jei norima pakeisti gydymo įstaigą, reikia pasirinktai įstaigai pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir prašymą (nepilnamečių prašymus pasirašo vienas iš tėvų, jeigu tėvų nėra – globėjas). Pagal prašymą pacientas įtraukiamas į gydymo įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašą. Iš ankstesnės poliklinikos sąrašo informacinėje sistemoje pacientas išregistruojamas automatiškai, o jo asmens sveikatos istorija (ambulatorinė kortelė) per 3 darbo dienas perduodama pasirinktai įstaigai, šiai pateikus prašymą. Už prisirašymo dokumentų tvarkymą poliklinikai reikia sumokėti 0,29 euro. Keičiant įstaigą dar nepraėjus 6 mėnesiams nuo prisiregistravimo taikomas 2,90 euro mokestis už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicinos dokumentų persiuntimą. Šio mokesčio mokėti nereikia asmenims, atvykusiems mokytis į kitą miestą arba grįžusiems į nuolatinę gyvenamąją vietą.

Pageidaujant gydytis pas kitą gydytoją toje pačioje gydymo įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisirašęs, taip pat reikia pildyti nustatytos formos prašymą. Gydytojui išėjus iš darbo, įstaigos administracija turi apie tai informuoti jo pacientus ir pasirūpinti jų aptarnavimu. Įstaigos administracija pati skiria kitą (-us) gydytoją (-us), jeigu patys pacientai nepasirenka kitaip.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-25