BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gydytojų specialistų paslaugos

Gydytojų specialistų paslaugos – tai paciento apsilankymas konsultacijai turint siuntimą dėl konkrečios priežasties (sveikatos problemos, ligos ar profilaktinio sveikatos tikrinimo). Šio apsilankymo metu atliekami visi pacientui būtini tiriamieji bei gydomieji veiksmai pagal gydytojo specialisto kompetenciją bei raštu teikiami patarimai siuntusiajam gydytojui.

Atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, siuntimą dėl nemokamos, t. y. ligonių kasų kompensuojamos, gydytojo specialisto konsultacijos išduoda šeimos gydytojas arba kitas gydytojas specialistas. Siuntimas išduodamas, jei siunčiančiajam gydytojui reikia pasikonsultuoti dėl paciento sveikatos būklės, nustatyti ar patikslinti diagnozę, gydymo taktiką ir pan. Išduodamas siuntimą, medikas pacientui turi nurodyti bent 3 gydymo įstaigas, kuriose dirba siuntime nurodytos profesinės kvalifikacijos gydytojas.

Pacientas gali pasirinkti asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje pageidauja gauti siuntime nurodytas asmens sveikatos priežiūros paslaugas (galite pasirinkti ir kitą įstaigą, nebūtinai  siunčiančio gydytojo rekomenduotą). Svarbu tik kreiptis į įstaigą, sudariusią sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo. Informacija apie eiles skelbiama ligonių kasų interneto svetainėje, gydymo įstaigų informacinėse sistemose, ji teikiama paskambinus į gydymo įstaigas telefonu. Kitaip tariant, nėra būtina gauti gydytojo specialisto paslaugas toje įstaigoje, kurioje siuntimas buvo išrašytas.

Jeigu pacientas nusprendžia kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje dirba ir siunčiantysis gydytojas, specialistą, atskiras siuntimas neišduodamas – visa reikiama informacija įrašoma į paciento ambulatorinę kortelę. Jei kreipiamasi į kitą gydymo įstaigą, siuntimas pacientui turi būti išduotas, nes įrašo kortelėje nepakanka. 

Šeimos gydytojo išrašyti siuntimai gydytojų specialistų konsultacijoms galioja iki 180 dienų, o siuntimas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai gauti – iki 60 dienų. Per siuntimo galiojimo laikotarpį (atitinkamai iki 180 arba iki 60 dienų) pacientas privalo užsiregistruoti asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Siuntime yra nurodoma jo išdavimo data, galiojimo laikas, ligos diagnozė, atliktų tyrimų, priskiriamų šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto kompetencijai, rezultatai, informacija apie taikytą gydymą ir jo efektyvumą, profesinė gydytojo specialisto kvalifikacija, siuntimo tikslas.

Gydytojo specialisto konsultaciją sudaro iki trijų apsilankymų dėl tos pačios priežasties. Jau pirmo apsilankymo metu sumokama visa konsultacijos bazinė kaina. Kiekvienos profesinės kvalifikacijos gydytojo specialisto konsultacijos dar skirstomos į paprastas konsultacijas ir išplėstines konsultacijas, kurių metu atliekami papildomi tiriamieji ir gydomieji veiksmai. 

Ligonių kasos primena pagrindinę taisyklę: tuo atveju, kai pacientas negali laukti, nes gresia pavojus gyvybei, – gydytojo paslaugos bus suteiktos čia pat skubos tvarka.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

Tam tikrais atvejais apdraustieji gyventojai į gydytoją specialistą gali kreiptis be šeimos gydytojo siuntimo. 

Siuntimo nereikia šiais atvejais: 

  • kai asmuo lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba jam skirtas ilgalaikis stebėjimas (dispanserizacija pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus);
  • kai asmuo kreipiasi į gydytoją dermatovenerologą (dėl odos ir venerinių ligų), tik svarbu įsitikinti, kad šis specialistas dirba gydymo įstaigoje, pasirašiusioje sutartį su teritorine ligonų kasa (TLK); 
  • kai asmuo pas tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiasi pakartotinai (t. y. jei gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą ar tyrimą) arba pacientas serga lėtine liga ir jam taikomas ilgalaikis stebėjimas; 
  • įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisirašęs, galima be jokių siuntimų registruotis pas odontologą ir kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

Be siuntimo visiems mūsų šalies gyventojams – tiek apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, tiek neapdraustiems – nemokamai ir neatidėliotinai teikiama būtinoji medicinos pagalba. Svarbiausia – kreiptis į tas gydymo įstaigas, kurios yra sudariusios sutartį su TLK. Tik tokiu atveju paslaugos bus kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-07-20