BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Greitosios medicinos pagalbos paslaugos

Greitosios medicinos pagalbos paslaugos (GMP) – greitosios medicinos pagalbos įstaigų teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, siekiant laiku suteikti pacientui reikalingą medicinos pagalbą jo buvimo vietoje ir prireikus transportuoti sergantį ar sužeistą pacientą į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. GMP pagalbos paslaugos laikomos paslaugomis, skirtomis gyvybei gelbėti ir išsaugoti.

GMP pagalbos iškvietimas, skambinant visoje Lietuvoje nepriklausomai nuo operatoriaus, skubiosios pagalbos telefono ryšio telefono numeriu – 112.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.

GMP paslaugos – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios teikiamos:

  • GMP paslaugų teikėjų visą parą (šiokiadieniais, švenčių ir poilsio dienomis) sutartyje su teritorine ligonių kasa nustatytoje teritorijoje;
  • visiems asmenims (ir draustiems, ir nedraustiems);
  • būtinosios medicinos pagalbos (ūmiai susirgus, įvykus nelaimingam atsitikimui perveža pacientus, kuriems pervežimo metu reikia teikti būtinąją medicinos pagalbą) atvejais bei nustato gimimo ir mirties faktą.

Taip pat pagal savo kompetenciją GMP tarnyba gali teikti ir kitas paslaugas, neapmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

GMP dispečerinės tarnybos struktūrą ir vidaus darbo organizavimo tvarką bei GMP brigadų sudėtį ir narių skaičių (GMP brigadą turi sudaryti ne mažiau kaip du darbuotojai), atsižvelgiant į GMP brigados tikslus ir sveikatos specialistų kompetenciją, nustato ir tvirtina GMP įstaigos vadovas.

Be paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, GMP paslaugų teikėjai teikia ir kitas paslaugas:

  • pacientų pervežimo iš vienos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), kai pacientas buvo hospitalizuotas stacionarinėje ASPĮ, į kitą stacionarinę ASPĮ toliau gydyti (paciento pervežimo išlaidas apmoka siunčiančioji ASPĮ pagal sutartį su GMP paslaugų teikėju);
  • pacientų pervežimo iš vienos ASPĮ į kitą ASPĮ diagnostinėms, gydomosioms procedūroms ar tyrimams atlikti, jei pervežimas būtinas dėl paciento sveikatos būklės (indikacijas suderina siunčiančioji ir priimančioji įstaigos); (paciento pervežimo išlaidas apmoka siunčiančioji ASPĮ pagal sutartį su GMP paslaugų teikėju);
  • pacientų pervežimo iš stacionarinės ASPĮ į namus po stacionarinio gydymo, jei tai būtina dėl paciento sveikatos būklės (indikacijas nustato siunčiančioji ASPĮ); (paciento pervežimo išlaidas apmoka siunčiančioji ASPĮ pagal sutartį su GMP paslaugų teikėju);
  • pacientų transportavimo jų ar jų artimųjų prašymu, jei tai nėra būtina dėl paciento sveikatos būklės (pacientas moka savo lėšomis).
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-01