BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie privalomąjį sveikatos draudimą

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžiamus asmenis, jų teises ir pareigas vykdant PSD nustato Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas (SDĮ). Pagal jį visi PSD sistemos dalyviai nuo draudžiamojo statuso įgijimo dienos privalo kiekvieną mėnesį mokėti nustatyto dydžio PSD įmokas (arba šios įmokos už juos turi būti mokamos). Už gyventojus, kurie priklauso socialiai jautrioms gyventojų grupėms, šias įmokas sumoka valstybė. Nedirbantiems gyventojams, kurie išvyksta iš Lietuvos, prievolė mokėti įmokas galioja iki jų išvykimo iš šalies deklaravimo. Šių įmokų nemoka išvykę iš Lietuvos ir deklaravę savo gyvenamosios vietos pakeitimą asmenys, jei jiems netaikoma mokestinė prievolė Lietuvoje. Taigi – dalyvavimas PSD sistemoje yra susijęs su gyventojo statusu ir su PSD įmokų mokėjimu.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu [email protected] arba bendruoju telefono numeriu 8 5 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.