BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kompensuojamieji akinių lęšiai

Kompensuojamieji akinių lęšiai pacientams gali būti skiriami dėl įvairiausių ligų, kurios pažeidžia regėjimą: lęšiuko, gyslainės ir tinklainės ligų, glaukomos, stiklakūnio ir akies obuolio ligų, regėjimo nervo ir regėjimo takų ligų, akies raumenų, akomodacijos ir refrakcijos sutrikimų, ragenos transplantato bei kitų. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims dalis akinių lęšių kainos gali būti kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Akinių lęšiai gali būti kompensuojami ir vaikams, ir suaugusiems pacientams, jeigu gydytojas oftalmologas nustato, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,4 regėjimo aštrumo vienetų. Todėl norint gauti iš PSDF kompensuojamuosius lęšius, pirmiausia reikia kreiptis į akių gydytoją, kuris išrašys receptą. Su šiuo receptu reikia kreiptis į vieną iš optikų, kuri yra sudariusi sutartį teritorinėmis ligonių kasomis (TLK).

Vaikams pagal gydytojų receptus akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Kompensuojamoji suma vaikams siekia 40 eurų, suaugusiems – 80 eurų.

Mažas pajamas gaunantiems asmenims bei asmenims sulaukusiems 75 metų ir daugiau, padengiama ir paciento priemoka, kuri susidaro tik už akinių lęšių kainų skirtumą (susidariusi nuo bazinės kainos). Tačiau žinotina, kad akinių rėmelių kaina neskaičiuojama ir nekompensuojama.

Turite klausimų? Ligonių kasoms juos galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba bendruoju telefono numeriu (8 5) 232 2222, skambinant iš užsienio +370 5 232 2222.