2023-01-16

Ligonių kasų viktorina: pasitikrino žinias ir – laimėjo!

Apie 150 visuomenės sveikatos biurų darbuotojų iš 35 Lietuvoje veikiančių savivaldybių biurų, pernai spalį dalyvavusių viktorinoje „Ligų prevencija: žinoti ir tikrintis“, nuotoliniu būdu buvo pakviesti susipažinti su šios viktorinos rezultatais ir išgirsti laimėtojus. Praėjusios savaitės pabaigoje ligonių kasos paskelbė 10 šios viktorinos nugalėtojų ir 20 paskatinamųjų prizų laimėtojų.

Pasak Valstybinės ligonių kasos direktoriaus Gintaro Kacevičiaus, ligonių kasų iniciatyva jau antrus metus iš eilės pakviesti partnerius praplėsti akiratį netradiciniu būdu, sužinoti naujo ir taip tapti dar geresniais savo srities profesionalais išties džiugina. G. Kacevičius ragino visuomenės sveikatos biurų darbuotojus skleisti žinią apie prevenciją visuomenėje, kviesti gyventojus tikrintis ir neužmiršti tikrintis patiems. 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas palinkėjo viktorinoje įgytas žinias sėkmingai pritaikyti praktiškai, prisidedant prie sveikesnės visuomenės kūrimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidų mažinimo.  

„Klausimai buvo aktualūs, aiškiai suformuluoti. Sudomino tema, todėl norėjau išbandyti jėgas“, – per rezultatų pristatymą atviravo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ugdymo visuomenės sveikatos specialistė Brigita Abartytė. 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Laganeckė prisiminė į klausimus atsakiusi pačią pirmąją viktorinos dieną. Nustebo išvydusi, kad teks atsakyti ne į 10, bet 45 klausimus. Kai kurie žinomi dalykai, paklausus apie juos iš kitos pusės, atrodė jau nežinomi. Tai intrigavo ir skatino dalyvauti.

Pasak Elektrėnų savivaldybės visuomenė sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės, atsakingos už sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigoje, Stanislavos Liudvinavičienės, išgirsti apie prevenciją naudinga ir visuomenės sveikatos biurų specialistams, ir visuomenei. Specialistų pareiga supažindinti žmones su galimybėmis tikrintis sveikatą ir ją saugoti. Specialistė žinių gilinimą netradiciniu būdu vertina labai teigiamai. „Atrodo, dirbu toje srityje ir daug žinau, tačiau vis tiek šioje viktorinoje sužinojau daugiau“, – teigia S. Liudvinavičienė.  

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už sveikatos priežiūrą mokykloje, Milda Mockevičiūtė pastebėjo, kad per viktoriną sužinojo daugiau nei šiaip būtų sužinojusi. Jei 2021 metais dalyvaujant panašioje viktorinoje pritrūko sėkmės, tai šį kartą ji tapo viena iš laimėtojų. 

Dėmesio! Ligonių kasos skelbia atsakymus į du sunkiausius viktorinos klausimus ir ragina įsidėmėti teisingus atsakymus:

1. Po kurio laiko, jei atlikus kolonoskopiją gydytojas specialistas nenustato pakitimų, prevencinėje storosios žarnos vėžio programoje galintys dalyvauti gyventojai tiriami iš naujo ir atliekamas slapto kraujavimo išmatose testas? Atsakymas – ne anksčiau kaip po 10 m.

2. Maždaug kuriai daliai Lietuvos vyrų, pasitikrinusių dėl prostatos vėžio 2019–2021 m., buvo nustatytas vėžinis susirgimas adenokarcinoma? Atsakymas – 50 proc.

Ligonių kasos dėkoja visiems, dalyvavusiems viktorinoje. Jos klausimus ir laimėtojus galite rasti čia

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia: