BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo garantijomis domisi Baltarusijos verslas

Data

2021 02 11

Įvertinimas
1
close-up-picture-doctor-s-hands-posting-symbol-home-family-member-model.jpg

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) pristatė Lietuvos sveikatos sistemą nuotoliniame seminare, kurį organizavo Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ Baltarusijos įmonei, į Vilnių planuojančiai perkelti 300–500 darbuotojų ir jų šeimos narių.

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė daugiau kaip 70 seminaro dalyvių pasakojo, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, kokias garantijas suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD), kaip apdraustieji gauna Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas medicinos paslaugas Lietuvoje.

Vilniaus TLK atstovė paaiškino, kokiais atvejais užsienio piliečiai yra laikomi apdraustaisiais PSD. Akcentuotos visiems apdraustiesiems – tiek Lietuvos, tiek užsienio piliečiams galiojančios taisyklės, kurių svarbiausia yra PSD įmoka – ją gyventojų darbdaviai arba patys gyventojai turi mokėti kas mėnesį, jei nepriklauso valstybės remiamų asmenų grupei.

Atkreiptas dėmesys į pagrindines sąlygas, norint gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas medicinos paslaugas. Dėl pirminės sveikatos priežiūros paslaugų apdraustieji turi kreiptis į šeimos gydytoją gydymo įstaigoje, kurioje prisirašę, o į gydytojus specialistus kreipiamasi su siuntimu. Be to, visais atvejais būtina kreiptis į gydymo įstaigą, kuri dėl reikiamų paslaugų turi sutartį su ligonių kasa.

Gydymo įstaigas (kaip ir gydytojus) apdraustieji gali pasirinkti atsižvelgdami į savo poreikius. Pasirinkimas platus – vien Vilniuje gydymo įstaigų, sudariusių sutartį su ligonių kasa, yra per 70.

Kaip ir PSD apdraustiems šalies piliečiams, Lietuvoje apdraustiems užsieniečiams galioja Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) garantijos – keliaujantiems po Europos Sąjungą, Lichtenšteiną, Islandiją ir Norvegiją kortelės turėtojams būtinosios medicinos pagalbos išlaidas kompensuoja valstybinis sveikatos draudimas. ESDK apdraustiesiems nemokamai išduoda teritorinės ligonių kasos.

Seminaro dalyviai uždavė daug klausimų dėl Lietuvoje apdraustų (čia dirbančių) Baltarusijos piliečių šeimos narių draudimo PSD galimybės. Domėjosi, ar skiriasi paslaugos, kurias teikia gydymo įstaigos, sudariusios sutartį su ligonių kasa, ir sutarties nesudariusios, ar PSDF biudžeto lėšomis apmokamos odontologo paslaugos, kokius tyrimus galima atlikti savo pasirinkimu. Sulaukta klausimų dėl Baltarusijoje išrašytų receptų galiojimo Lietuvoje, galimybės įsigyti receptinių vaistų.

Kitos Lietuvos įstaigos ir įmonės seminare pristatė migracijos, švietimo, apgyvendinimo, mokesčių ir kitas temas, aktualias dirbti Lietuvoje planuojantiems užsieniečiams.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti [email protected] arba (8 5) 232 2222.