Visos naujienos
-
2023 02 02Svarbi informacija vaistų tiekėjams
Atsirandant kompensuojamųjų vaistų tiekimo sutrikimams, Valstybinė ligonių kasa, siekdama užtikrinti, kad Kompensuojamųjų vaistų kainyne esantys vaistai būtų prieinami pacientams, ieško vardinių vaistinių preparatų tiekėjų, kurie, esant poreikiui, būtų apklausiami dėl galimybės tiekti reikalingą vaistinį preparatą. Daugiau informacijos čia.
-
2023 02 01Svarbu: atnaujinti kompensuojamųjų klausos aparatų katalogai
Ligonių kasų svetainėje paskelbti atnaujinti kompensuojamųjų klausos aparatų modelių katalogai.
Išsamią informaciją gyventojai gali rasti svetainės skyrelio „Sutartys su įmonėmis“ dalyje – „Kompensuojamieji klausos aparatų modeliai“.
-
2023 01 11Svarbu: pokyčiai skiriant ir teikiant medicininės reabilitacijos paslaugas
Nuo 2023 metų sausio 1 d. įsigaliojo medicininės reabilitacijos paslaugų skyrimo ir teikimo pokyčiai.
Visą aktualią informaciją – ir gyventojams, ir medikams – galima rasti svetainės dalyje „Medicininė reabilitacija“.
-
2022 12 27Ką naudingo galite sužinoti internete apie sveikatą?
Daugelį su sveikata bei privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) susijusių klausimų, problemų galima išsiaiškinti ir išspręsti neišeinant iš namų – internetu arba telefonu. Svetainės dalyje – E. paslaugos – galima rasti ir naudotis įvairiomis internetinėmis paslaugomis: pasitikrinti, ar asmuo yra draustas PSD; sužinoti, kiek kainavo gydymas ir vaistai; užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę; pasitikrinti savo vietą sąnarių endoprotezų ar eilę gydymo įstaigoje ir pan.

Nuo šiol asmens sveikatos priežiūros paslaugos namuose teikiamos kasdien – nuo 8 val. iki 20 val. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu numatoma, kad slaugos paslaugų teikimas pacientų namuose turi būti užtikrinamas vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių. Tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais, praneša Valstybinė ligonių kasa. Specialistai primena, kokiais atvejais ir kur reikia kreiptis pagalbos po COVID-19 ligos.

Minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, ligonių kasos pastebi, kad gyventojai vis dar neįpranta profilaktiškai tikrintis sveikatos. Paprastai į gydytojus kreipiasi tik pajutę negalavimus. Tačiau onkologinės ligos ilgą laiką gali nesukelti juntamų simptomų, o diagnozuota jau pažengusi ligos stadija – sunkiau gydoma.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo 2022 m. liepos 1 d. nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis yra kompensuojama visiems gyventojams, sergantiems pirmojo tipo cukriniu diabetu.

Vizito pas gydytoją metu žmogus sužino, kad yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu, todėl už gydymą turės susimokėti. Staigmena ne pati maloniausia, tačiau jos galima išvengti. Mat iki atvykstant pas gydytoją draudimo galiojimą paprasta pasitikrinti internetu arba kreipiantis į ligonių kasą, o prireikus jį galima laiku susitvarkyti.

Sausio pabaigoje minint Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, ligonių kasų specialistai primena moterims apie šios ligos prevencijos svarbą. Reguliari profilaktinė patikra yra būtina, siekiant kuo anksčiau nustatyti ikivėžinius pakitimus ir apsaugoti moteris nuo išplitusio gimdos kaklelio vėžio.

Nuo vasario 1 d. Žmogaus papilomos viruso vakcina bus galima skiepyti visus 11 metų sulaukusius vaikus. Vakcinos išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl tėveliams vaikų skiepijimas nieko nekainuoja.

60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją.

Nuo šiol dar daugiau rizikos grupėms priskiriamų žmonių, gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiems pacientams vakcinos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Apie 150 visuomenės sveikatos biurų darbuotojų iš 35 Lietuvoje veikiančių savivaldybių biurų, pernai spalį dalyvavusių viktorinoje „Ligų prevencija: žinoti ir tikrintis“, nuotoliniu būdu buvo pakviesti susipažinti su šios viktorinos rezultatais ir išgirsti laimėtojus.

Nuo 2021 metų pasikeitus dantų protezavimo išlaidų kompensavimo tvarkai, gyventojams nebereikia dantų protezuoti už savo pinigus ir laukti kompensacijos, tačiau teritorinėse ligonių kasose vis dar yra ankstesniais metais šioms paslaugoms kompensuoti skirtų ir mirusių gyventojų artimųjų paveldėtų, bet iki šiol neatsiimtų lėšų.

Sveikatos apsaugos ministerijoje veikianti Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija 2022 m. priėmė 13 galutinių sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensuojamų vaistų sąrašus.