BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visos naujienos

Piktochart nuotr..jpg
2023 02 06
Plečiamos slaugos namuose apimtys – nuo šiol jos teikiamos vakarais ir savaitgaliais

Nuo šiol asmens sveikatos priežiūros paslaugos namuose teikiamos kasdien – nuo 8 val. iki 20 val. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu numatoma, kad slaugos paslaugų teikimas pacientų namuose turi būti užtikrinamas vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. 

female-patient-undergoing-physical-therapy.jpg
2023 02 06
Reabilitacija po COVID-19: ką pravartu žinoti?

Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių. Tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais, praneša Valstybinė ligonių kasa. Specialistai primena, kokiais atvejais ir kur reikia kreiptis pagalbos po COVID-19 ligos.

1220_8387fa33bff9372f7914f5121f375269.png
2023 02 03
Ligonių kasos ragina gyventojus profilaktiškai tikrintis dėl vėžio

Minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, ligonių kasos pastebi, kad gyventojai vis dar neįpranta profilaktiškai tikrintis sveikatos. Paprastai į gydytojus kreipiasi tik pajutę negalavimus. Tačiau onkologinės ligos ilgą laiką gali nesukelti juntamų simptomų, o diagnozuota jau pažengusi ligos stadija – sunkiau gydoma.

pexels-artem-podrez-6823504.jpg
2023 01 27
Svarbi informacija gydytojams bei pacientams, skiriantiems, įsigijusiems ar planuojantiems įsigyti „DexcomOne“ gliukozės kiekio stebėjimo sistemą

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo 2022 m. liepos 1 d. nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis yra kompensuojama visiems gyventojams, sergantiems pirmojo tipo cukriniu diabetu.

Piktochart nuotr..jpg
2023 01 25
Einant pas gydytoją svarbu ir paprasta įsitikinti, kad esate drausti

Vizito pas gydytoją metu žmogus sužino, kad yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu, todėl už gydymą turės susimokėti. Staigmena ne pati maloniausia, tačiau jos galima išvengti. Mat iki atvykstant pas gydytoją draudimo galiojimą paprasta pasitikrinti internetu arba kreipiantis į ligonių kasą, o prireikus jį galima laiku susitvarkyti. 

medium-shot-doctor-patient-wearing-masks.jpg
2023 01 24
Pasitikrina tik kas penkta: ligonių kasos ragina nedelsti

Sausio pabaigoje minint Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, ligonių kasų specialistai primena moterims apie šios ligos prevencijos svarbą. Reguliari profilaktinė patikra yra būtina, siekiant kuo anksčiau nustatyti ikivėžinius pakitimus ir apsaugoti moteris nuo išplitusio gimdos kaklelio vėžio. 

young-girl-getting-vaccine-doctor-s-office.jpg
2023 01 20
Gera žinia: nuo pavojingos virusinės infekcijos nemokamai apsaugos visus vaikus

Nuo vasario 1 d. Žmogaus papilomos viruso vakcina bus galima skiepyti visus 11 metų sulaukusius vaikus. Vakcinos išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl tėveliams vaikų skiepijimas nieko nekainuoja.

doctor-work.jpg
2023 01 19
Ligonių kasos: kas žinotina apie gydytojo siuntimą

60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją.

close-up-hands-putting-band-aid.jpg
2023 01 18
Ligonių kasos: nemokama vakcina skiepytis galės daugiau pacientų

Nuo šiol dar daugiau rizikos grupėms priskiriamų žmonių, gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiems pacientams vakcinos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Viktorina.png
2023 01 16
Ligonių kasų viktorina: pasitikrino žinias ir – laimėjo!

Apie 150 visuomenės sveikatos biurų darbuotojų iš 35 Lietuvoje veikiančių savivaldybių biurų, pernai spalį dalyvavusių viktorinoje „Ligų prevencija: žinoti ir tikrintis“, nuotoliniu būdu buvo pakviesti susipažinti su šios viktorinos rezultatais ir išgirsti laimėtojus. 

white-teeth.jpg
2023 01 12
Ligonių kasos: pasitikslinkite – gal laukia neatsiimtos lėšos?

Nuo 2021 metų pasikeitus dantų protezavimo išlaidų kompensavimo tvarkai, gyventojams nebereikia dantų protezuoti už savo pinigus ir laukti kompensacijos, tačiau teritorinėse ligonių kasose vis dar yra ankstesniais metais šioms paslaugoms kompensuoti skirtų ir mirusių gyventojų artimųjų paveldėtų, bet iki šiol neatsiimtų lėšų. 

20824_a745cab276814b11916a66a17e5118b5.jpg
2023 01 10
Sprendimai dėl kompensavimo padėjo gerinti daugiau nei 45 tūkst. pacientų sveikatą

Sveikatos apsaugos ministerijoje veikianti Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija 2022 m. priėmė 13 galutinių sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensuojamų vaistų sąrašus. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 40 Pirmyn