BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pranešėjų apsauga

Vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu informaciją apie Valstybinėje ligonių kasoje ar teritorinėse ligonių kasose (toliau – ligonių kasos) galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinius nusižengimus, tarnybinius nusižengimus ar darbo pareigų pažeidimus, taip pat šiurkščius privalomų profesinės etikos normų pažeidimus, susijusius su Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 3 straipsnio 2 dalyje nurodytomis sritimis, mėginimą nuslėpti minėtą pažeidimą ar kitas grėsmę viešajam interesui keliančius arba jį pažeidžiančius teisės pažeidimus gali pateikti asmenys, kurie informaciją apie pažeidimą sužinojo iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo ar sutartinių santykių su ligonių kasomis (konsultavimo, rangos, subrangos, stažuotės, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.) arba įdarbinimo ar kitų ikisutartinių santykių metu.

Pranešimus pateikusiems asmenims gali būti taikomos apsaugos, skatinimo ir pagalbos priemonės Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia asmeniui garantijų pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

Informaciją apie pažeidimą pateikiantis asmuo į kompetentingą instituciją kreipiasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintos arba laisvos formos pranešimu, jame nurodydamas, kad pranešimas teikiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu.

2021 m., 2022 m.  Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos, informacijos apie ligonių kasose galbūt rengiamas, daromas ar padarytas nusikalstamas veikas, administracinius nusižengimus, tarnybinius nusižengimus ar darbo pareigų pažeidimus, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimus, susijusius su Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 3 straipsnio 2 dalyje nurodytomis sritimis, mėginimus nuslėpti minėtus pažeidimus ar kitas grėsmę viešajam interesui keliančius arba jį pažeidžiančius teisės pažeidimus, negauta.

  • galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką;
  • administracinį nusižengimą;
  • tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą;
  • šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą;
  • mėginimą nuslėpti minėtus pažeidimus ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos sužinote iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo arba sutartinių santykių su ligonių kasomis (konsultavimo, rangos, subrangos, stažuotės, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.) arba įdarbinimo ar kitų ikisutartinių santykių metu.
  • Elektroniniu paštu: elektroninio pašto adresu [email protected] atsiųskite užpildytą pranešimo apie pažeidimą formą arba laisvos formos pranešimą, kuriame turite nurodyti, kad teikiate šį pranešimą vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu, nurodykite jums žinomą informaciją apie konkrečias faktines pažeidimo aplinkybes, fizinį ar juridinį asmenį (-is), kuris (-ie) galimai rengiasi, dalyvauja ar dalyvavo darant pažeidimą arba yra siejamas (-i) su tuo pažeidimu, sužinojimo apie pažeidimą datą, taip pat nurodykite, ar apie šį pažeidimą jau pranešėte, jeigu pranešėte, kam buvo pranešta ir ar buvo gautas atsakymas, nurodykite savo vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, siejančius ar siejusius su ligonių kasomis tarnybos, darbo santykius ar sutartinius santykius (konsultavimo, rangos, subrangos, stažuotės, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.) arba įdarbinimo ar kitus ikisutartinius santykius, gyvenamąją ir (ar) korespondencijos gavimo vietą arba elektroninio pašto adresą ir kitus duomenis ryšiui palaikyti. Jei įmanoma, prie pranešimo pridėkite  rašytinius ar kitokius turimus duomenis apie pažeidimą;
  • Paštu: paštu Valstybinei ligonių kasai (adresu Europos aikštė 1, 03505 Vilnius) atsiųskite užpildytą pranešimo apie pažeidimą formą arba laisvos formos pranešimą, kuriame turite nurodyti, kad teikiate šį pranešimą vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu, nurodykite jums žinomą informaciją apie konkrečias faktines pažeidimo aplinkybes, fizinį ar juridinį asmenį (-is), kuris (-ie) galimai rengiasi, dalyvauja ar dalyvavo darant pažeidimą arba yra siejamas (-i) su tuo pažeidimu, sužinojimo apie pažeidimą datą, taip pat nurodykite, ar apie šį pažeidimą jau pranešėte, jeigu pranešėte, kam buvo pranešta ir ar buvo gautas atsakymas, nurodykite savo vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, siejančius ar siejusius su ligonių kasomis tarnybos, darbo santykius ar sutartinius santykius (konsultavimo, rangos, subrangos, stažuotės, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.) arba įdarbinimo ar kitus ikisutartinius santykius, gyvenamąją ir (ar) korespondencijos gavimo vietą arba elektroninio pašto adresą ir kitus duomenis ryšiui palaikyti. Jei įmanoma, prie pranešimo pridėkite  rašytinius ar kitokius turimus duomenis apie pažeidimą. Siunčiant pranešimą paštu, po adresato pavadinimu turi būti dedama žyma „KOMPETENTINGAM SUBJEKTUI ASMENIŠKAI“;
  • Tiesiogiai: žodžiu, tiesiogiai atvykęs į Valstybinę ligonių kasą pas kompetentingą subjektą (adresu Europos aikštė 1, Vilnius). Šiuo atveju kompetentingas subjektas, gavęs informaciją apie pažeidimą pateikiančio asmens sutikimą, turi teisę užfiksuoti susitikimą – daryti pokalbio įrašą ir jį išsaugoti patvarioje laikmenoje, kurioje bus galima rasti ieškomą informaciją, arba užpildyti pranešimo apie pažeidimą nustatytą formą su prierašu „Užpildyta pagal pareiškėjo žodžius“. Asmeniui suteikiama galimybė patikrinti ir ištaisyti nurodytoje formoje pateiktą informaciją ir išreikšti savo sutikimą šią formą pasirašant.

Pranešime pateiktos informacijos vertinimą atlieka Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos patarėja korupcijos prevencijai Dovilė Mačionė, tel. +370 5 236 4122, el. paštas [email protected].

Užtikriname asmens ir jo pateiktos informacijos konfidencialumą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-11-06