BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Konsultavimas ir metodinės pagalbos teikimas

Vilniaus teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus specialistai vykdo kompensuojamųjų vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių skyrimo ir išrašymo pagrįstumo, asmens sveikatos priežiūros paslaugų pateikimo apmokėti teisėtumo, siuntimų į gydytojų specialistų konsultacijas išdavimo pagrįstumo kontrolę.

Atlikdami kontrolės procedūras, specialistai susidūrė su medicinos dokumentų klastojimo atveju.

Ekspertizės posėdžio metu svarstant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos patikrinimo, kurį atliko Vilniaus TLK Kontrolės skyriaus specialistai, rezultatus, buvo nustatyta, kad asmens sveikatos istorijose daryti prierašai ir keisti įrašai siekiant neteisėtai pagrįsti pacientų siuntimą specializuotoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Pagal tokius neteisėtai išduotus siuntimus kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje buvo suteiktos paslaugos, kurias apmokėjo Vilniaus TLK.

Nustačius Administracinės teisės pažeidimų kodekso 437 punkto pažeidimą (neteisingų duomenų apie suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas pateikimas) įstaigos administracijos atstovui surašytas Administracinės teisės pažeidimų protokolas, o už neteisėtai suteiktas ir apmokėtas paslaugas nustatyta PSDF biudžetui padaryta žala, kuri bus išieškoma iš siuntimus išdavusios pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

KONTROLĖS SKYRIAUS INFORMACIJA

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (toliau – VLK), siekdama užtikrinti apdraustų pacientų teisę nemokamai gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto, nuolat analizuoja informaciją, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) vykdo sutartinius įsipareigojimus dėl nemokamų paslaugų teikimo. Tačiau vis dar gauname pranešimų, kad kai kuriose ASPĮ pacientai tinkamai neinformuojami apie galimybę pasinaudoti paslaugomis, apmokamomis PSDF biudžeto lėšomis, iš jų reikalaujama mokėti už neva kokybiškesnes paslaugas, nesuteikiant jiems pasirinkimo galimybės.

         Vilniaus TLK primena, kad ASPĮ vadovai, pasirašydami Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF biudžeto lėšomissutartį (toliau – Sutartis), įsipareigoja užtikrinti sutartinių įsipareigojimų laikymąsi:
• skelbti įstaigos interneto svetainėje išsamų valstybės laiduojamų (nemokamų) asmens sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal sutartį, sąrašą, šių paslaugų teikimo tvarką ir sąlygas, būtinai informuojant, kad šios paslaugos yra apmokamos PSDF biudžeto lėšomis ir teikiamos be jokio papildomo mokesčio;
• teikti valstybės laiduojamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už jas nereikalaujant iš pacientų papildomo mokesčio;
•mokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas (neapmokamas PSDF biudžeto lėšomis) teikti tik po to, kai tą pačią darbo dieną tokias pačias paslaugas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, gauna visi pacientai, iš anksto užregistruoti į tos dienos šių paslaugų laukimo eilę;
• įvesti į privalomojo sveikatos draudimo informacinę sistemą „Sveidra“ teisingus duomenis apie pacientui suteiktas mokamas paslaugas ir jo sumokėtas priemokas.

Atkreipiame dėmesį, kad Vilniaus TLK ir toliau vykdys papildomų pacientų mokėjimų pagrįstumo, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurių išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, griežtą kontrolę. Nustačius sutartinių įsipareigojimų nesilaikymo atvejus ir ASPĮ per nustatytą terminą nesiėmus priemonių nustatytiems pažeidimams pašalinti, Vilniaus TLK taikys sutarties nuostatas dėl sutarties vykdymo visa apimtimi ar iš dalies stabdymo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-26